Německá automobilka Volkswagen po 45 letech nahradí domácího konkurenta Daimler na pozici hlavního sponzora německé fotbalové reprezentace. Dohoda Volkswagenu s německým fotbalovým svazem (DFB) začne platit 1. ledna 2019 a vyprší 31. července 2024.

Svaz uvedl, že jeho vedení se po důkladné analýze jednohlasně vyslovilo pro spolupráci s Volkswagenem. DFB neposkytl finanční podrobnosti dohody, podle jeho prezidenta Reinharda Grindela však spolupráce s Volkswagenem povede k výraznému zvýšení příjmů.


reklama

Němečtí fotbalisté jsou úřadujícími mistry světa a nedávno v Rusku vyhráli Pohár FIFA. "Spolupráce s DFB je pro nás velkou událostí," uvedl Herbert Diess, který v koncernu řídí hlavní značku VW. "Volkswagen a národní sport číslo jedna, to představuje dobré partnerství," dodal.

Volkswagen si snaží napravit pověst, kterou zasáhl skandál kolem manipulací s testy emisí. Automobilka předloni v září přiznala, že do zhruba 11 milionů naftových automobilů po celém světě instalovala software, který manipulace umožňuje. Skandál se týká i 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.