logo Facebook
i slova jsou činy

Aleš Cibulka: ASI BY TO BYLY VELKÉ PENÍZE, ALE PRO MĚ JE DŮLEŽITĚJŠÍ NĚCO JINÉHO

03. června 2019 13:00

Aleš Cibulka býval ještě před dvěma lety výraznou tváří TV Barrandov. Na konci léta však přišel pro něj a pro jeho partnera Michala Jagelku drsný vyhazov. Co se tenkrát stalo? „Abych pravdu řekl, to bych taky rád věděl. Musím upřímně říct, že my v tom doma taky malinko plaveme, vlastně si to nedokážeme vysvětlit. Michal byl na Barrandově tři roky, já jsem tam strávil skoro šest let a musím říct i zpětně, že jsme tam udělali spoustu dobré práce. Ať to byly Sejdeme se na Cibulce, ať to byly Můžu dál? nebo Michalovy Kolotoče v kuchyni…samozřejmě, jsou to pořady svého typu pro privátní televizi. Ale té práce jsme tam udělali hodně,“ připomněl Aleš Cibulka. „Když se objevil natáčecí plán na podzim 2017, tak naše pořady tam nebyly. Volali jsme tehdejší produkci, že to tam zapomněli napsat a oni nám řekli velmi lakonicky – řiďte se natáčecím plánem. Je to tam nebo ne? A my jsme řekli – no není to tam. Tak se tím řiďte.“ Bez jakéhokoliv vysvětlení vše skončilo. „Nejvíc biti na tom byli diváci. Po těch letech, troufnu si říct, ty pořady měli rádi, což potvrzují jejich dotazy, když jezdím se svými pořadem o vlastech českých. Jak to tenkrát bylo, mě by to zajímalo.“ Jejich pořady tehdy dělaly 200 – 250 tisíc diváků, Silvestry dokázaly přitáhnout ještě o půl milionu diváků více.

V březnu 2019 zcela nečekaně Aleši Cibulkovi telefonoval majitel a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup. „První, co mě napadlo – blahopřeje mi k narozeninám. Poté, co jsme se rozešli ne ve špatném, ale vlastně v nijakém, tak to mě vyrazilo dech tehdy,“ s nadhledem vyprávěl Aleš Cibulka. „Zajímavé je, že den dva poté volali z bulvárních médií a ptali se na to. Doteďka nevím, jak na to přišli. Naprosto na férovku volali a ptali se - hele on ti něco nabídl, o co šlo?“ Nabídka na spolupráci od Jaromíra Soukupa opravdu padla. Návrat na TV Barrandov do sobotního prime timu s pořadem Sejdeme se na Cibulce. „V tu chvíli mě to tak fascinovalo a byl jsem natolik vykolejený, že jsem mu řekl – ozvu se, dám ti vědět, to mi hlava nebere.“ Za nějakou chvíli Aleš Cibulka pak Jaromíru Soukupovi sdělil, „Tudy cesta už nemůže vést. Televize Barrandov, ze které jsme odcházeli v roce 2017 a Televize Barrandov dneska, to jsou dvě naprosto rozdílná média. S lidmi, se kterými dnes tahle televize spolupracuje, ten směr politický a směr, nevím, jestli to tak vůbec můžu říct, umělecký, ten směr politický, je pro mě a pro Michala naprosto neskousnutelný. Do téhle Barrandovské rodiny už bychom nechtěli.“

Sleduje Aleš Cibulka, co vysílá jeho „bývalá televize“? Jaké byly první kroky Jaromíra Soukupa před kamerou v dobách, kdy měl před léty pronést novoroční přípitek? Jak vnímá jeho moderátorské dovednosti, které denně na obrazovkách TV Barrandov Jaromír Soukup ukazuje?

Aleš Cibulka pokračuje v nejstarším zábavném formátu Českého rozhlasu. Tobogánu se změny na Dvojce nedotkly. „Podařilo se nám vyprodat Národní divadlo, Hudební divadlo v Karlíně, když jsme měli tisící Tobogán, vysílali jsme z naprosto nabité Lucerny…všechny ty Mekky moderátorské, ty se nám postupně plní.“ V září vstoupí pořad do třicáté sezóny. „Jsme nejdéle vysílaným zábavným pořadem v Evropě,“ připomněl Aleš Cibulka.

Jak se s nadhledem dívá na křečovité působení Antonína Staňka na ministerstvu kultury? A jak glosuje celou naší politickou realitu? Jaký dárek připravuje pro Evu Pilarovou k jejím kulatinám v České televizi? Co ho přivedlo k jednomu počítači s Radkinem Honzákem? A co si napsal teenager Cibulka po listopadu 89 do svého deníku?

Nový rozhovor Českých médií - tentokrát s hercem, spisovatelem, moderátorem a dramaturgem Alešem Cibulkou - zde!