logo Facebook
i slova jsou činy

Mezi vítěze Pulitzerovi ceny se dostali i novináři z Aljašky

05. května 2020 17:02

Pulitzerova cena má i letos mnoho vítězů ze světoznámích médií jako the New York Times, the Washington Post, nebo the New Yorker. Cenu za službu veřejnosti však vyhrál článek aljaškých Anchorage Daily News a projektu ProPublica, který upozornil, že navzdory vysokému množství sexuálních útoků nemá třetina aljašských vesnic žádnou policejní ochranu.

Cena za službu veřejnosti je obecně považována za nejprestižnější kategorii. Pro neziskovou novinářskou organizaci ProPublica, která má ve zvyku spolupracovat na článcích s dalšími médii, jde už o pátý úspěch v její třináctileté historii. Mrazivý článek Kyla Hopkinse, Alexe Mierjeskiho, Tegan Hanlonové naleznete ZDE. Seznam vítězů ve všech kategoriích, včetně odkazů, ZDE.

V kategorii mezinárodní zpravodajství, stejně jako  investigativní žurnalistika, vyhráli novináři z the New York Times. V první byla redakce oceněna za sérii reportáží a článků o bezohlednosti režimu Vladimíra Putina, v druhé zabodoval Brian Rosenthal, který rozkryl drtivý dopad predátorských úvěrů na americké taxikáře.

Kolumbijská univerzita ocenila takédlouhý text Ben Tauba o zvěrstvech v americké Guantanamo Bay, nebo fotografy Reuters, kteří přinášeli obrázky z protestů v Hong Kongu.